Facebook
...............................................PRZEZ CHRYSTUSA, Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE, PRZEZ WIARĘ I CHRZEST DO ŚWIADECTWA ......................................
........................"Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny." - "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On." - ŚW. BRAT ALBERT
.........................................................1917 - 2017
wtorek, 10 styczeń 2017 10:03

Jezus naucza jak ten, kto ma władzę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

jezus-nauczaWtorek I tygodnia Okresu Zwykłego

Z Ewangelii według św. Marka

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczy­stego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!». Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej kra­inie galilejskiej. (Mk 1,21-28)

Refleksja nad Ewangelią

Przyglądamy się początkom publicznej działalności Chrystusa. Po chrzcie w Jordanie, Jezus rozpoczyna swoją misję od krainy Galilei, w której się wychował. Jego słowa mają moc. One uwalniają opęta­nego człowieka ze zniewolenia złego ducha. Co to znaczy dla mnie?

To, że zbawczej obecności Jezusa nie muszę szukać gdzieś daleko. On jest obecny w mojej „Galilei” - w mojej codzienności. Spotykam Go w Jego słowie. On przemawia do mnie podczas Eucharystii - w Liturgii słowa, w czytaniach, psalmie, Ewangelii, homilii... Mogę doświadczać mocy Jego Słów podczas osobistego lub wspólnoto­wego rozważania Pisma Świętego.

Pewna młoda kobieta, po wielu latach nieprzebaczania swemu ojcu, potrafiła uczynić ten krok w czasie rekolekcji, opartych na rozważaniu słowa Bożego. Ktoś inny dawał świadectwo o stopniowym uwalnianiu się od uza­leżnienia seksualnego pod wpływem codziennej lektury Biblii.

Słowo Chrystusa ma moc leczyć i uwalniać od różnych zniewoleń, uzależnień i złych nawyków. Muszę tylko na to pozwolić.

Karmiąc się i nasycając swoją duszę słowem Bożym, mogę pozwo­lić Chrystusowi, aby przemawiał do mojego serca i leczył mnie.

 

Czytany 498 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.