Facebook
...............................................PRZEZ CHRYSTUSA, Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE, PRZEZ WIARĘ I CHRZEST DO ŚWIADECTWA ......................................
........................"Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny." - "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On." - ŚW. BRAT ALBERT
.........................................................1917 - 2017
środa, 13 kwiecień 2016 05:18

Rozważania wielkanocne - Eucharystia zadatkiem życia wieczngo

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Refleksja nad Słowem Bożym

Środa, 13 kwietnia 2016 roku

J 6, 35-40

 

 
jesusSłowa Ewangelii według św. Jana. Jezus powiedział do ludu: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie. Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby czynić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Oto słowo Pańskie.

 Komentarz do Słowa Bożego

Co to znaczy być wskrzeszonym przez Jezusa? Jezus w dzisiejszej liturgii słowa aż trzy razy powtarza, że każdy, kto w Niego wierzy będzie wskrzeszony, a wskrzeszony znaczy: zmartwychwstały. Oczywiście, ostateczne zmartwychwstanie nastąpi w dniu, którego nie znamy, kiedy to Jezus przyjdzie po raz drugi, kiedy przyjdzie w chwale.
Ale ta obietnica zmartwychwstania ma również sens bardzo osobisty dla każdego z nas. Jezus mówi dziś, że możemy być wskrzeszeni jeszcze za życia, teraz; możemy nawet codziennie zmartwychwstawać, czyli podnosić się z upadków, grzechów – często mówimy – totalnego dna. Po Jezus zostawił nam siebie w sakramentach: pojednania, Eucharystii, byśmy mogli ciągle zaczynać od nowa, i ciągle powstawać z tego, co nas duchowo zabija. Bo żeby być wskrzeszonym, trzeba nam najpierw przejść przez śmierć. A przez taką duchową śmierć przechodzimy przecież często. Tym, co nas niejako zabija są często nasze cierpienia, choroby, samotność, starość, problemy, które nie pozwalają nam spokojnie spać, a także nasze grzechy, które się może ciągle powtarzają, słabości, którymi ciągle bez skutku walczymy. Jezus więc może nas wskrzesić, bo mówi o sobie, że jest chlebem życia, pokarmem, który karmi nas życiem, który daje nam nadzieję, że nie jesteśmy sami, że jesteśmy kochani i potrzebni Panu Bogu. Tym Chlebem posilamy się w Eucharystii. Każda Eucharystia, każda Komunia jest takim zastrzykiem nadziei, bo jest nam potem lepiej, bo znów chce się nam żyć. Takim zastrzykiem nadziei jest również Komunia duchowa, kiedy nie możemy być razem w kościele, i uczestniczymy w Eucharystii duchowo. To Jezus sprawia, że odnajdujemy sens życia i wewnętrzną radość, mimo trudów, cierpień, bólu, upadków i upokorzeń.

Jak pierwsi chrześcijanie, jak Szczepan, Filip, jak Piotr i inni nie załamywali się i cały czas w zagrożeniu życia nieśli Jezusa do innych ludzi – taką moc dał im Jezus. I oni byli do końca o tym przekonani, że Jezus im daje taką moc, takie życie. Taką moc i odwagę może i nam dać Ten sam Jezus w tej Mszy św., w tej wspólnocie. Potrzeba tylko, byśmy w każdej sytuacji życia, także w zwątpieniu, przylgnęli do Jezusa całym sercem, a Jezus obiecuje: “Tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę”. Naszym powołaniem jest życie z Jezusem w niebie, kiedy już pójdziemy do wieczności, ale i już teraz, tu na ziemi – już tutaj zaczyna się dla nas życie wieczne. Panie, Jezu, dawaj nam zawsze Twojego Chleba, byśmy mogli z Tobą ciągle zaczynać od nowa; byśmy przez Ciebie byli codziennie wskrzeszani do nowej nadziei, do nowej chęci życia, do nowego optymizmu życiowego; byśmy już dziś mogli żyć wiecznie. AMEN.

Czytany 473 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.