Facebook
...............................................PRZEZ CHRYSTUSA, Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE, PRZEZ WIARĘ I CHRZEST DO ŚWIADECTWA ......................................
........................"Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny." - "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On." - ŚW. BRAT ALBERT
.........................................................1917 - 2017
wtorek, 03 styczeń 2017 11:59

Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus - Kim On jest?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

jezus

3 STYCZNIA 1J 2, 29 - 3, 6 • Ps 98 •J 1,29-34 

Z Ewangelii według św. Jana

Jan zobaczył Jezusa, podchodzącego ku niemu, i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem Ducha, który zstępował z nieba jak gołębi­ca i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym". Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Refleksja nad Ewangelią

Dzisiejsze słowo odsłania przed nami pewną tajemnicę: kim jest Jezus?

Jan Chrzciciel, dzięki światłu Ducha Świętego, poznaje całą prawdę o swoim kuzynie Jezusie.

To Ten, który gładzi grzechy świata, to Ten, który daje życie. W Jego imieniu kryje się misja, z jaką przychodzi na świat: Namaszczony przez Ojca, by zbawić. Dlaczego tak wielu nie wierzy w Jezusa? Dlaczego tak wielu nie przyjmuje Jego łaski?

Powodem może być opór na Ducha Świętego, którego On nam posyła.

Bez Jego pomocy nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć, że Panem jest Jezus, nikt z nas nie jest w stanie zobaczyć, kim tak naprawdę jest! Potrzebny jest Duch Święty, by zobaczyć w swoim życiu przychodzącego Jezusa!

Czy modlę się o światło Ducha Świętego?

Czy słucham Jego natchnień?

Czy wierzę w to, że Bóg ciągle Go do mnie posyła?

 

 

Czytany 747 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.