Facebook
...............................................PRZEZ CHRYSTUSA, Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE, PRZEZ WIARĘ I CHRZEST DO ŚWIADECTWA ......................................
........................"Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny." - "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Czy jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On." - ŚW. BRAT ALBERT
.........................................................1917 - 2017
niedziela, 01 styczeń 2017 11:26

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (A) – Nowy Rok

Oceń ten artykuł
(1 głos)

swieta-boza-rodzicielkaŚwiatowy Dzień Pokoju

Lb 6, 22-27 •Ps 67 •Ga 4, 4-7 •Łk 2,16-21

Udali się też pasterze pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należa­ło obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Refleksja nad Słowem Bożym

Rozpoczynamy Nowy Rok, świętując i polecając go Matce Bożej. Jest to zatem dobra okazja, aby oddać się w Jej ręce od pierwszego dnia stycznia 2017 roku. Ludzie dzisiaj, tak jak przed dwoma tysiącami lat, potrzebują Chrystusa. Ten przykład Maryi i pasterzy o pokazuje nam, jak Go przyjmować. Ewangelia mówi, że pasterze po usłyszeniu orędzia Anioła udali się pośpiesznie. Zrobili to, o co prosił ich Bóg: mieli pójść do Betlejem, gdzie znajdą Zbawiciela. I tego właśnie nam potrzeba - wyruszyć z pośpiechem na poszu­kiwanie Zbawiciela, porzucić „stada” naszego egoizmu, wygód, przyjemności i próżności, porzucić obraz Chrystusa, uczyniony na naszą ludzką miarę, a odnajdywać Tego, którego znaleźli pasterze - leżące w żłobie Niemowlę. Aby Go takim odnaleźć, potrzeb­na jest pokora, ponieważ wejście do żłóbka czy groty, gdzie leży Nowonarodzony, jest małe i trzeba się pochylić. Już tym wydarze­niem Bóg uczy nas, że pójście za Nim wymaga pokory, cierpienia, czystości i ubogiego serca, jak i posłuszeństwa woli Bożej. To daje pokój serca i szczęście. Maryja, Matka Syna Bożego, uczy nas także, że aby przyjść do Jezusa i odnaleźć Go, potrzeba również modlitwy. Ona zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.

Jeśli chcemy w tym nowym roku, ciągle w okresie Bożego Narodzenia, wyjść, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeliśmy i widzieliśmy, jak nam to zostało przedtem powiedzia­ne, i mówić o tym, że znaleźliśmy Jezusa, potrzebujemy - na ewan­geliczny sposób - zrezygnować z nas samych, potrzeba nam pokory i modlitwy. Wtedy wszyscy, którzy nas będą słuchać, będą zdumie­ni tym, co im opowiemy.

Czytany 492 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.